ימי זיכרון – יום העצמאות – פורים – וכלבים מפוחדים

אין ספק שפורים הוא החג - הכי שמח שיש. ילדים מחופשים ברחובות, מלא צבעים ו… מלא נפצים! יש כלבים שלא יהיו מסוגלים לסבול את רעש הנפצים ואף עלולים להיכנס לרעידות וחרדה. אבל יש מה לעשות! לחצו, כנסו וקראו...

כלבים בעלי ביטחון עצמי נמוך, עלולים לסבול נורא מחג הפורים. כל התחפושות, הצבעים, הילדים המתרוצצים ברחוב בתחפושות משונות וכמובן הנפצים האיומים, שאף מקפיצים אותנו מפעם לפעם, עשויים לגרום לכלבים שלנו לפחד וחרדה.
כמובן, שחרדות  והטיפול בהן, הן נושא רחב מאוד ועל כן, ברצוני רק לרכז כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם בצמצום הפחדים של כלבכם:
טיפ 1: חפשו הקלטות של רעשי נפצים מסוגים שונים ב- YOUTUBE והכינו חטיפים מסוגים שונים שכלבכם ממש אוהב (רצוי נקניקים / גבינה צהובה / טונה / מזון רטוב לכלבים או חתולים וכדומה). התחילו להשמיע בדציבלים נמוכים מאוד את פס קול הנפצים מ- YOUTUBE ותוך כדי ההשמעה חזקו את כלבכם אם החטיפים. עשו זאת רק לכמה שניות והפסיקו. ברגע שהפסקתם את פס קול הנפצים – הפסיקו את מתן החטיפים. חזרו על כך מספר פעמים, בכל פעם רק לכמה שניות והפסיקו את מתן החטיפים עם הפסקת פס קול הנפצים.
לאחר הפסקה של כמה דק', חזרו על כך שוב, עם זאת, הפעם בדציבל מעט גבוה יותר.
וכך המשיכו להעלות את רמת הדציבל בכל סשן.
חשוב: וודאו שבכל סשן כלבכם אינו נלחץ וסף הלחץ שלו נמוך. אם מופיעים סיפטומים רבים מידי של לחץ – סימן שהדציבלים היו גבוהים מידי – חזרו שלב אחד או שניים אחורה.
כך, תוכלו להפוך את הרעש המלחיץ את כלבכם לרעש שהוא מסוגל להכיל ולא להיכנס לחרדות.
טיפ 2: התחפשו בעצמכם. לבשו אביזר או שניים שקשור לפורים (כמו כובע מצחיק / כובע גדול / צעיפים מוזרים) והציגו את עצמכם מחופשים לכלב. עשו באופן רגוע עם חטיפים שהכלב אוהב. לבשו זאת כמה פעמים והתסתובבו עם זה בבית. כל פעם שהכלב מציג כלפיכם סקרנות חזקו אותו עם חטיפים. כשהכלב מרגיש בנוח (או סתם חושב שאתם מוזרים פתאום) שימו על עצמכם אביזר נוסף, יותר מוזר, או אולי מסיכה וחזקו את כלבכם שוב, על כל סקרנות שהוא מגלה. התקרבו אליו מעט, הורידו ושימו את המסיכה שוב ושוב שכל פעם שהמסיכה עליכם חזקו את כלבכם עם חטיפים. כך תוכלו להרגיל את כלבכם לתחפושות שיצוצו בימים של פורים.
חשוב: אם כלבכם מראה סימנים של פחד מן האביזרים ששמתם על עצמיכם – התחילו להציג את עצמכם מחופשים מקצה הבית או לבשו את האביזרים כשאתם לידו.
ביום הפורים, צאו עם שלל חטיפים וחזקו את כלבכם על כל מבט שלו על ילדים מחופשים.
אם לא הצלחתם לצפות מראש לדוגמה, ילדים עם תחפושות משונות, וכלבכם נכנס להתקף חרדה, משכו את תשומת ליבו ועם הרצועה, בעדינות, נתבו אותו לצד השני של הרחוב או בצעו פניית פרסה והרחיקו אותו מן הגירוי המפחיד.
טיפ 3: בתקופת החג השתדלו להשאיר את כלבכם בתוך הבית ולא בחצר. בחצר הוא חשוף יותר לרעשים. בבית תוכלו להשאיר טלוויזיה דולקת או רדיו על תחנה עם דיבורים, כך שהרעשים מבחוץ יהיו עמומים וחלשים יותר.
טיפ 4: למקרה וכלבכם ברח, בעקבות רעשי נפצים, וודאו שהשבב מעודכן ויש בו את פרטיכם המעודכנים והשאירו תג עם שמכם ומספר הטלפון שלכם על גבי הקולר.
טיפ 5: אם אתם נזקקים לשימוש בתרופות, אנא היעזרו והיוועצו עם וטרינר/ית או מטפל/ת ברפואה משלימה לבע"ח.

הטיפים הנ"ל, מתייחסים לפורים, אך לא רק. הטיפים נכונים ורלוונטיים למועדים נוספים עם רעשים מפחידים וחריגים, כמו יום השואה, יום הזיכרון ו – יום העצמאות. הנה סרטון שימחיש לכם את הטיפים הנ"ל:

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטספ
Share on email
שיתוף במייל
למידע וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גלילה לראש העמוד
שלח הודעה
רוצים להתייעץ? תרגישו חופשי (:
דילוג לתוכן