פוקס – תהליך שיקום רגשי

20191204_185248[1]

אף פעם לא האמנתי ברפואה סינית. תמיד פקפקתי באלו שבחרו לעסוק בה ובמיוחד באלו שבחרו להיות מטופלים בה. הייתי במקום מאוד שיפוטי ואפילו היו מקרים שחשבתי על המטפלים ברפואה סינית כאנשים שרלטנים שעושים כסף משקר. 

 

למזלי (ואני באמת חושב שאני בר מזל בקטע הזה) יצא ללמוד טיפול התנהגותי (אילוף כלבים) אצל אישה מאוד מיוחדת (נגה רונן). ועוד יותר היה לי מזל שלנגה באותה תקופה הייתה בת זוג (נעמי) שהייתה מטפלת ברפואה סינית בבע"ח.
ובתהליך הלמידה שלנו (כסטודנטים של נגה) היינו שותפים לאבחונים של הסטודנטים של נעמי. ושם פעם ראשונה שחזיתי במו עיני את הקסם של רפואה סינית.
משם, כבר לא הייתה לי ברירה. הייתי חייב להאמין ברפואה סינית. הרי… במו עיני ראיתי שזה עובד. מספר פעמים. 

מאז עברו מים מתחת לגשר. צברתי ניסיון בעבודה עם רגישים. כלבים שמתנהגים בצורה תוקפנית ואגרסיבית כלפי אורחים, כלבים, משאיות, אופניים ועוד. אבל תמיד היה משהו שמנע מהתהליך לעלות לרמה טובה יותר. 

המשהו הזה היה הרפואה הסינית. 

 

 

הרפואה הסינית, בניגוד לרפואה המערבית, במיוחד בכל הנוגע לכלבים ובע"ח, מתבוננת על גוף הכלב כמשהו שלם. כמכלול. הרפואה הסינית לעולם לא תסתכל על הבעיה עצמה כמשהו מבודד. לרוב הבעיה עצמה היא איננה אלא סימפטום לבעיה העמוקה יותר. 

הרפואה הסינית לא שואלת "מה הבעיה?" או "איפה הבעיה?" אלא שואלת "מה הגוף אומר לנו שהבעיה היא?"

אז מה הרפואה הסינית מציעה לנו? איך היא עוזרת לנו כחלק מהתהליך בטיפול בכלב רגיש? 

אנחנו יודעים שההתנהגות התוקפנית אצל כלבים נובעת מחוויות נוראיות בעברם, התעללות, וכדומה.  אלו חוויות שיוצרות המון מתח ואף חרדות. אנחנו גם יודעים שמתח רב יכול לגרום למחלות, אלרגיות ושלל בעיות פזיולוגיות אחרות.
כלומר – מתח רב בא לידי ביטוי גם בצורה פיזיולוגית. נפש בריאה = גוף בריא = נפש בריאה.
הרפואה הסינית עוזרת, באמצעות כלים שונים, לאבחן אילו איברים, רקמות, חלקים בגוף הכלב פגועים. היא עוזרת להפיג מתחים ולהחזיר את הגוף למצב מאוזן יותר. 

למה זה חשוב לנו מאמני הכלבים? 

רק כאשר הכלב ירגיש מאוזן יותר ונוח יותר בתוך הגוף שלו עצמו, הוא יוכל להתפנות בצורה טובה יותר לשינוי הרגשי שאנחנו מנסים להעביר אותו בכלים פסיכולוגיים-רגשיים. 

זהו תהליך. לפעמים לא קצר שלוקח מספר חודשים ואף יותר כדי להגיע למצב מאוזן. ואני מתכוון למצב מאוזן פיזית – נפשית – רגשית. אני מתכוון למצב שהכלב יודע להרגיע את עצמו מהר יותר מבעבר. מגיב פחות לטריגרים שלפני התהליך היו גורמים לו להתפרצויות.  לפעמים התהליך מהיר וכל מה שנדרש זה טיפול קצר רק כדי להשיב לכלב שקט נפשי ופתאום יש לנו "כלב חדש". 

 

הטיפול המשולב הוא עמוק יותר. מאפשר, מצד אחד, לכלב לקחת יותר שליטה על עצמו ומאפשר לו ללמוד להיות רגוע יותר גם מול מצבי קיצון.
ומצד שני, נותן לבעלים כלים להבין את הכלב טוב יותר ולחדד את התקשורת מול הכלב כך שהכלב קשוב יותר גם במצבי קיצון. 

אני ממליץ לכל בעלי הכלבים הרגישים לאבחן את הכלב שלהם ע"י מטפל/ת ברפואה סינית.
בעלי כלבים רגישים שעברו איתי תהליך יודעים שאני מאמין גדול בטיפול המשולב. התוצאות שהגענו אליהן מספקות יותר, גם את בעלי הכלב וגם את הכלב עצמו.

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטספ
Share on email
שיתוף במייל
למידע וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גלילה לראש העמוד
שלח הודעה
רוצים להתייעץ? תרגישו חופשי (:
דילוג לתוכן