מוטיבציה, פוקוס וחיזוקים חיוביים

אנחנו עוסקים בזה כל הזמן. לכל מי שיש כלב, עושה את זה בצורה כזו או אחרת גם אם הוא מודע לכך או לא. מוטיבציה, פוקוס וחיזוקים חיוביים – כך כלבים לומדים.

 

 

בשידורי "כאן-בהרצה", ישנה סדרה בריטית חדשה בשם "כשכלבים יתחילו לעוף". הסדרה עוקבת אחר האתגר הפרוע מכל. כזה שאף כלב לא עשה מעולם – להטיס מטוס. כן, כן… להטיס מטוס.
בלי ספויילרים, 12 כלבי עמותות שנבחרו בקפידה, אומנו והוכשרו להטיס מטוס. אתם רוצים לדעת לאן הפוסט הזה הולכים בטח אהה…
סבבה. מעבר לפורמאט הטלוויזיוני המדליק ולכלבים הכל כך חמודים המופיעים בתכנית הזו, מתחבא לו בין השורות ההסבר – כיצד כלבים לומדים?. מדברים על זה שם כל הזמן, עם זאת, זה די בין השורות. האם כלבים חכמים? האם יש להם אינטליגנציה? איזה גזע חכם יותר? אלו שאלו שגורות בפינו כל הזמן. אבל בתכנית מנסים להראות לנו שלכל כלב, בלי קשר לגזעו ומוצאו, יש מוטיבציה ומניעים שונים. יש אופי שונה והוא עולם ומלואו.
אהבתי כ"כ לראות שעם כל כלב הייתה התייחסות שונה. שתחילת העבודה איתו קשורה לנק' המוצא שלו. ונק' המוצא שלו קשורה ל: היסטוריה שלו. מה מניע אותו. רמת הפוקוס שלו בסיטואציות שונות. ומהו חיזוק עבורו.
אהבתי שכל מאלף בתכנית, למד ויודע איך לעבוד עם כל כלב. לכל כלב היייתה תצורת עבודה שונה. דרך שונה ללמד אותו דברים חדשים. יהיו כלבים שיעבדו איתם עם חטיפים. יהיו כלבים שדווקא יהיו מונעים יותר ע"י אינטראקציה עם צעצוע מסוים. יש כלבים שזקוקים לנק' פתיחה איטית יותר בשל תפקודם החברתי הלוקה במידה של תוקפנות ויש כלב שיש לעבוד איתו על פוקוס וריכוז לפני הכל.
כולנו עושים זאת במודע או לא במודע. לכל מי שיש כלב ילמד מהר מאוד כמה מוטיבציה יש לכלב שלו לבצע פקודה מסויימת. לכל מי שיש כלב ילמד מהר מאוד מתי הכלב שלו מאבד ריכוז ולא יקשיב לבעליו. וכל אחד מכם שיש לו כלב ידע בדיוק אילו חיזוקים הכלב שלו אוהב יותר ומאילו… אפילו לשבת הוא לא יישב.
הרבה מאוד פעמים, אנחנו, מאלפי הכלבים, מאירים באור זרקורים עבורכם את שלושת אלו:
מה המוטיבציה של הכלב שלכם בכל סיטואציה? מה רמת הפוקוס? ומהם החיזוקים הכי משמעותיים עבורו בכל סיטואציה? אלו הם הבסיס לכל למידה ולכל תהליך חינוכי, עבור כל בעל חיים.
ועכשיו נסו אתם – מה לדעתם המוטיבציה של הכלב בסרטון? מהיא רמת הפוקוס שלו בי? ובאילו חיזוקים אני משתמש כדי לזכות בפוקוס שלו ולהעלות לו את המוטיבציה לבצע את מה שאני מבקש ממנו?? חושבים שאתם יודעים? נראה אותכם בתגובות.

 

אם גם לכם יש חופשה משפחתית מתוכננת בקרוב, ואתם רוצים לנצל אותה לחיזוק הפוקוס ומוטיבציה של הכלב שלכם, אתם מוזמנים לפנות אליי ונבנה לכם תכנית אימונים במסגרת הפנסיון. כך, גם תהיה לכם חופשה בראש שקט וגם תחזרו מהחופשה לכלב ממושמע יותר.

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטספ
Share on email
שיתוף במייל
למידע וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גלילה לראש העמוד
שלח הודעה
רוצים להתייעץ? תרגישו חופשי (:
דילוג לתוכן