לוסי – רכושנות לעצמות

לוסי היא סמויאד מעורבת מקסימה ביופיה אוהבת חופש ואוהבת מאוד עצמות. אולי קצת יותר מידי אוהבת. טוב.. יותר מקצת. לוסי ממש רכושנית כלפי עצמות ודברים נוספים והיא לא תהסס לנשוך כל מי שינסה לקחת לה את העצם בזמן שהיא משחקת ולועסת אותה להנאתה. לוסי אפילו מידי פעם תעדיף לקבור את העצם באדנית העציץ או סתם באמצע החצר רק כדי שאף אחד חוץ ממנה לא יהנה.

כדי להתגבר על הבעיה, צריך לפני הכל להבין ולקבל שהרכושנות היא תופעה טבעית לחלוטין. הבנו? קבלנו? יופי, עכשיו אפשר להתחיל לעבוד.
הדבר השני שיהיה עלינו לעשות הוא ללמוד את שפתם של הכלבים כדי שנבין מתי לוסי במתח ומפלס הרכושנות שלה עולה ומתי היא רגועה יותר. עלינו להיות חדי עין ולקיים שפה משותפת עם לוסי. אחרת לא נבין אותה והיא לא תבין אותנו. ואם אנחנו לא נבין אותה – אנחנו עלולים לקבל נשיכה.

בסרטון:
סשן ערוך עם לוסי המדגים את שלבי העבודה ושם דגש על סימני ההרחקה והמתח של לוסי.

 

אז כמו כל דבר עם כלבים, אנחנו עובדים בצורה הדרגתית. עבודה על רכושנות דורשת המון סבלנות והבנה שזהו תהליך ולא קסם זבנג וגמרנו.

אנחנו צריכים להתחיל עם התניה קלאסית, חיובית,להתקרבות שלנו אל לוסי בזמן שלוסי נהנית מן העצם.
במקרה הזה לוסי נתנה לנו להתקרב יחסית קרוב מאוד. הקרבה שלנו אליה לא יצר אצל לוסי מתח רב.
לאט לאט, עשינו התניה קלאסית להתקרבות של היד שלנו אל כיוון העצם. אתם תראו בסרטון כשהיד מתקרבת מפלס המתח של לוסי עולה.

כשמדובר ברכושנות, אסור לנו לקחת סיכון לנשיכה. נשיכה תביא לתוצאות הפוכות ממה שאנחנו מבקשים. במקרים של רכושנות, כשכלב נושך והעצם נשארת אצלו הוא לומד שהנשיכה הועילה לו. הנשיכה תהווה עבור הכלב חיזוק חיובי. אם תהיה נשיכה ובכל זאת ניקח לכלב את העצם, אנו עלולים לצפות שבפעם הבאה הנשיכה תהיה אף חזקה יותר.
אז לאט לאט אנחנו יוצרים קרבה שהופכת עבור לוסי ליותר קלה וחיובית.

אנחנו מלמדים את לוסי שזה דווקא כיף שאנחנו מתקרבים אליה כשיש לה עצם בפה.
אנחנו מלמדים את לוסי שהידיים שלנו הן ידיים נותנות ולא ידיים לוקחות.

ואתם… אתם לא צריכים לחכות לקבל נשיכה מן הכלב שלכם. אם הכלב שלכם רכושן כלפי עצם או צעצוע מסוים, כלפי מזון או אפילו כלפי אחד מבני הבית. אל תחכו לנשיכה כי היא תבוא. בואו ללמוד איך להתנהל נכון ואיך ללמד את הכלב להתנהל נכון. ללא כעסים, ללא ייאוש, ללא ענישה. בסבלנות, כיף ומשחק.
אני כאן בשבילכם.

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטספ
Share on email
שיתוף במייל
למידע וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גלילה לראש העמוד
שלח הודעה
רוצים להתייעץ? תרגישו חופשי (:
דילוג לתוכן