לאמץ כלב שני – איך לעשות זאת חכם?

f6e383b4-7e56-4ab3-b416-51f910cd01ff

בואו רגע נהיה כנים. אם אתם עוקבים אחריי או אחרי כל מאלף אחר, כנראה יש לכם כלב. ואם יש לכם כלב, כנראה בנקודת זמן כזו או אחרת חשבתם להביא הביתה … כלב נוסף. זה בסדר. אתם שייכים לקבוצת אנשים טובים. קבוצת אנשים מאוד טובים שרוצים עוד כלב, אבל חוששים ובעיקר לא יודעים איך לעשות את זה.

אז הנה… הנה הסבר (יחסית) קצר שיעזור לכם כשתחליטו שאתם הולכים על זה ומביאים כלב שני.

 

שלב בחירת הכלב השני:
זהו השלב הכי קשה לעשות, כי כאן מעורבות הרבה רגשות ואם אתם בני זוג, בשלב זה עלול להיווצר קונפליקט בין בני הזוג. אז בשלב זה אני הייתי ממליץ להשתדל ככל הניתן לשים את הרגשות בצד ולבחור כלב שני בצורה כמה שיותר השכלתית. הדרך לעשות זאת היא ע"י הבנה של סטאטוס החיים של הכלב הראשון שלכם. מה זאת אומרת?
זאת אומרת, שאם יש לי כלב בוגר ולא נמרץ במיוחד לא הייתי רוצה להביא גור בתור כלב שני. לא הייתי מביא כלב מלא באנרגיות וסופר שובב. לא הייתי מביא כלב עבודה שדורש המון תרגול ותעסוקה.
בחירת הכלב השני היא השלב הכי חשוב, כיוון שבבחירה זו אני קובע את סיכויי הצלחה בהיכרות שבין שני הכלבים. עלי לבחור כלב שני שיוכל להתאים לאופי ולרמת האנרגיה של הכלב הקיים.

אני ממש ממליץ לכם להיוועץ עם מאמן כלבים שיעזור לכם בשיקולים בבחירת הכלב השני. זה מאוד עוזר.

שלב ההיכרות:
פה כולם נופלים. כולם טועים. זהו שלב קריטי ואין לדלג עליו. זהו השלב שיכריע האם תהיה התאמה בין הכלבים או שלא. זהו השלב שנוכל ללמוד האם שני הכלבים יכולים לחיות יחדיו באותו בית או.. שלא.

מה שכולם עושים הוא לבחור כלב וביום בהיר אחד מביאים את הכלב השני הביתה ומכירים בין הכלבים בבית.

אני ממש ממליץ לכם לעשות לפחות שני מפגשי היכרות מקדימים. כלומר, הכירו בין שני הכלבים במקום ניטרלי. לא בבית. זה יכול להיות באזור שמחוץ לכלבייה / עמותה או כל מקום אחר פתוח, עם רצועות ארוכות, ולתת לשני הכלבים לייצר היכרות ראשונה בצורה חופשית ורגועה.
כל מקום שהוא לא ניטרלי או מקום סגור עלול לייצר לחץ עבור הכלבים. לכו איתם לטיול קצר ואפשרו להם לגשת אחד לשני ולהתרחק אחד מהשני בצורה חופשית. הקפידו על אווירה קלילה ונינוחה. אין צורך בהיכרות ארוכה. ליהפך – עדיף היכרות קצרה וחיובית. בהיכרות השנייה ניתן לכלבים יותר זמן להיפתח אחד לשני ולקיים את המפגש בקרבת הבית שלכם. אם הכלבים שיחקו ונהנו אחד מהשני ניתן לנסות להמשיך את הטיול אל הבית ולבחון שם את האינטראקציה ביניהם.

אני אמליץ לכם היכרות שלישית נוספת. להזיק זה בטוח לא יזיק.

אם הכלבים, במפגשי ההיכרות, לא שחקו אחד עם השני, אלא היו אדישים זה לזה, אפשרי שאין ביניהם התאמה מספיק טובה. אחת כמה וכמה אם יצא והם רבו במפגש ההיכרות. אתם צריכים לראות שהאינטראקציה בניהם חיובית וכיפית והחיבור ביניהם מביא למשחק.


בהנחה שהכלבים מתאימים ואימצתם את הכלב השני והכלבים ממש נהנים מהחברה אחד של השני, הנה כמה טיפים להתנהלות נכונה בבית עם שני הכלבים.
התנהלות בבית:

  1. לכל כלב מיטה משלו. רצוי לא לשים את המיטות צמודות/קרובות אחת לשניה, אלא לתת לכל אחד את המרחב שלו בזמן המנוחה.
  2. שני מקורות מים, לפחות, גם הן רחוקות אחת מן השנייה. אם יש חצר/גינה אז גם מקור מים שם.
  3. בזמן האכלה לאפשר לכלבים לאכול רחוק אחד מן השני. אוכל, כמו מקום רביצה או מקור מים, עלול לייצר מתח בין הכלבים. אם יש כלב שאוכל מהר יותר מהכלב השני, רצוי לתת לכלב שאוכל מהר קערה להאכלה איטית (או משחק מזון) או להשגיח שהכלב שאוכל מהר יותר לא יפריע ויציק לכלב שאוכל לאט יותר.
    אני ממליץ להתאים לכל כלב תזונה המתאימה לו אישית ולא אותו מזון לשניהם.
  4. צעצועים – גם הם יכולים להוות מקור למתח, ועל כן, אין להשאיר צעצועים חופשי על הרצפה אלא רק בזמן משחק ולהרגיל אותם בצורה הדגרתית שאתם משחקים עם שניהם וזה בסדר ואפילו כיף.
  5. מידי פעם לטייל איתם בנפרד. גם כדי לא לייצר תלות אחד בשני וגם כדי לאפשר להם לקיים קשרים חברתיים עם כלבים אחרים.

שוקלים לאמץ כלב שני? מוזמנים ליצור קשר – אני לשירותכם.

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטספ
Share on email
שיתוף במייל
למידע וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גלילה לראש העמוד
שלח הודעה
רוצים להתייעץ? תרגישו חופשי (:
דילוג לתוכן