כדאי לחשוב על היום שאחרי – עידן הקורונה

כבר אני שומע על מקרים בהם כלבים מפתחים חרדות נטישה בעקבות הקורונה. כלבים שמתקשים "פתאום" להישאר בבית כשהבעלים רגע יצא לקניות או סידורים. כלבים שאף פעם לא הייתה להם בעיה להישאר לבד בבית "פתאום" מפתחים קושי.


זה נכון שרוב הכלבים מאוד נהנים מהשינוי, מעצם העובדה שאנחנו מבלים איתם יותר זמן בבית, עם זאת, הם עדיין חווים זאת כשינוי שמהר מאוד כבר הופך לשגרה החדשה.
וביום שאחרי? 
מה יהיה ביום שאחרי?
כבר אני שומע על מקרים בהם כלבים מפתחים חרדות נטישה בעקבות הקורונה. כלבים שמתקשים "פתאום" להישאר בבית כשהבעלים רגע יצא לקניות או סידורים. כלבים שאף פעם לא הייתה להם בעיה להישאר לבד בבית "פתאום" מפתחים קושי.
הנה כמה דברים שני ממליץ לעשות:


 

"העמד פני מת" – טריק קל ופשוט שכל המשפחה יכולה להשתתף וללמד את הכלב. למידה של טריקים חדשים מחזקים את הקשר בין הכלב לבני המשפחה, מפתחים את הכלב מנטלית ומעייפים את הכלב בהיעדר פעילות פיזית בחוץ.

עלינו לייצר שגרת יום – משום ששגרת היום שלנו השתבשה, כך גם שיגרת היום של הכלבים. כדי להחזיר, בצורה הדרגתית, את השיגרה שלהם אנחנו חייבים לייצר ל"וז מסודר וקבוע. כן, לו"ז קבוע לכלבים שלנו. וכפי שאנחנו מייצרים שגרת יום לילדים שלנו, כך אנחנו יכולים לייצר שגרת יום לכלבים שלנו ולהכין אותם לשגרת היום של אחרי עידן הקורונה. 
שגרת יום של כלבים מתחילה בהשכמה ובשינה – כדאי ששעות ההשכמה והשינה של הכלבים יהיו שעות קבועות (כן, כמו לילדים שלנו). 
האכילו את הכלבים שלכם בשעות קבועות – שמרו על השעות בהן האכלתם עוד לפני תקופת הקורונה (רצוי להאכיל לפחות פעמיים ביום. אתם יכולים לקרוא עוד על תזונה במאמר בונזו – שמונזו! איך בוחרים תזונה נכונה לכלב??).
וכמובן הטיולים – גם הטיולים הם חלק משגרת יומו של הכלב.

שמרו על שגרת הטיולים – ככל הניתן, כמובן במסגרת הוראות משרד הבריאות. אם לפני עידן הקורונה, היינו יוצאים עם הכלב שלנו ל-4 טיולים, השתדלו לא לצאת היום, בעידן הקורונה, ל-8 טיולים. השתדלו להוסיף רק עוד טיול או שניים והשתדלו לשמור על השעות הקבועות של הטיולים, כפי שהיו לפני עידן הקורונה. שגרה כזו, מאוד תקל עליכם ועל הכלב שלכם שנחזור לשגרה של היום שאחרי עידן הקורונה. 

טריקים וחידות מזון – עבודה ותרגול טריקים חדשים (או ישנים) עם הכלב מחזקת את הקשר בין הכלב לבני הבית, מחזקת את הקשב, המשמעת, התקשורת שלכם עם הכלב ולא פחות חשוב, מעסיקה ומפתחת את הכלב מבחינה מנטלית. זו גם דרך נהדרת לשתף את בני המשפחה בשמירת השגרה של הכלב. אתם יכולים לאתגר כל אחד מבני המשפחה ללמד את הכלב טריק שונה. אפילו לעשות תחרות משפחתית כזו. בסרטונים המופיעים כאן בפוסט תוכלו לקבל דוגמאות ורעיונות לטריקים כיפיים, פשוטים וקלים שכל בן משפחה יוכל ללמד את הכלב שלכם. 
חידות מזון, גם הן כלי נהדר להעסיק את הכלב ולייצר לו תעסוקה מחשבתית ומהנה, שגם היא יכולה להיות חלק מהלו"ז הקבוע של הכלב (צפו בפרק חידות מזון – תעסוקה לכלב בשקל 1, פרק מתוך הווידאו-בלוג בובבלוג שממש כדאי לכם לצפות).
המלצה שלי – שתפו את בני המשפחה ביצירת חידות המזון – אספו קופסאות ואריזות שונות למחזור (למשל בקבוקי פלסטיק או גלילי נייר טואלט) ובקשו מבני המשפחה לייצר מהן חידות מזון שונות לכלב. חידת המזון הכי מקורית והכי מגניבה תזכה את יוצריה בפרס. רעיון נחמד, לא??

פריטים למיזחור שניתן להפוך לחידות מזון


עלינו להשתדל לצאת מהבית בשעות הרגילות שאנחנו יוצאים –
גם אם זה לצאת לזרוק את פח הזבל או לצאת את 100 המטרים שהסגר מאפשר. צאו מהבית בשעות קבועות לזמנים משתנים כדי להרגיל את הכלב שלכם, כבר מעכשיו, להישאר לבד בבית. הכלבים שלנו התרגלו שכל בני המשפחה בבית. כל היום. הם התרגלו ליותר יחס. עלינו להרגיל אותם, בהדרגתיות, להישאר לבד. זו יכולת שהייתה להם לפני עידן הקורונה ועלינו לעזור להם לפתח ולחזק אותה מחדש. 
נכון, יהיו כלבים שלא תהיה להם בעיה. הם חזקים. אבל כבר עכשיו אני שומע וקורא יותר ויותר פוסטים על כלבים שמפתחים קושי להישאר לבד בבית. כן, כלבים שלפני עידן הקורונה לא הייתה להם בעיה כלל להישאר בבית לבד לגמרי. 
כדי למנוע מהכלב שלכם לפתח "פתאום" חרדת נטישה, עלינו עכשיו להרגיל אותם מחדש להישאר לבד בבית. 
אז נסו לייצר לו"ז ובו שעות קבועות שאתם יוצאים מהבית ומשאירים את הכלב לבד. תתחילו עם פעם אחת בבוקר, לפני הלימודים המקוונים של הילדים, כאילו כמו ביום רגיל שכולם יוצאים ללימודים ולעבודה. דאגו להשאיר לכלב חידות מזון והפתעות טעימות ברחבי הבית כדי שהשהות לבד תהיה מעניינת. צאו רק לכמה דקות בודדות ובהדרגה נסו לצאת ליותר זמן. 
האמינו לי – חרדת נטישה זו אחת מבעיות ההתנהגות הכי קשות לטיפול שיש. אתם לא רוצים שזה יקרה לכלב שלכם!

 


"קריס&קרוס" – עוד טריק שכל בני המשפחה ישמחו ללמד את הכלב.

 

עלינו לחשוב על היום שאחרי עידן הקורונה, כי הוא ישפיע על הכלבים שלנו. היום שאחרי עידן הקורונה הולך להיות מלא באתגרים עבורנו, ברמה הקריירה וברמה החברתית, אז בואו ננסה, כמה שאפשר, לא לייצר לנו אתגר עם הכלבים  שלנו שגם איתו נצטרך להתמודד. 
חשבו על היום שאחרי. 
התכוננו עכשיו. 

אתם יותר ממוזמנים להמשיך לעקוב אחריי במדיה החברתית. אני אשמח לתגובות שלכם:
דף הפייסבוק שלי:
http://bit.ly/nadav-the-dog-trainer-facebook-page

ערוץ היו-טיוב שלי:
http://bit.ly/nadav-the-dog-trainer-youtube-page

עמוד האינסטגרם שלי:
http://bit.ly/nadav-the-dog-trainer-instagram-page


Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטספ
Share on email
שיתוף במייל
למידע וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גלילה לראש העמוד
רוצים להתייעץ? תרגישו חופשי (:
דילוג לתוכן