חשיפה מחדש – איך להכיר לכלב חששן חברים חדשים

הפוסט הזה נועד לבעלי הכלבים החששנים. כלבים שמתקשים בהיכרות עם כלבים חדשים. בעלי כלבים שלכלב שלהם אין חברים ואין עם מי לשחק. לבעלי כלבים שאכפת להם. חשוב שתקראו. 

 

לצערי לא הרבה יודעים מהי חשיפה נכונה וחיובית. איך לעשות? מתי לעשות? וכמה הדרגתי? ומה זה חיובי?…
והמטרה העיקרית של חשיפה נכונה היא להכיר לגור את העולם שסביבו וללמד אותו שהעולם ברובו טוב. באמצעות חשיפה נכונה אנחנו מעלים את הסיכויים שהגור שלנו יגדל להיות כלב בוגר עם ביטחון עצמי גבוה המוכן להמודד עם חוויות חדשות בחייו.
חשיפה גם כוללת בתוכה סוציאליזציה של הגור לבע"ח נוספים, שכמובן הכי חשוב לכלבים.
כבר מגיל גורות חשוב לתת לכלב להכיר כלבים חדשים ולאפשר לו ללמוד כיצד לשחק עם בני מינו. ולאחר כמה שנים, בהרבה מקרים, כשלא עשינו תהליך סוציאליזציה נכון לגור שלנו, להכיר כלבים חדשים – הופכת להיות משימה לא פשוטה כלל. 

מה עלול לקרות בעקבות תהליך סוציאליזציה לא מספק בגיל גורות?
# הכלב שלנו יחשוש מהיכרות עם כלבים חדשים.
# הכלב שלנו יסרב להכיר כלבים חדשים ויבחר להימנע ולברוח או לנהוג בצורה תוקפנית.
# לכלב שלנו לא יהיו כישורי המשחק הנכונים. הוא ישחק אגרסיבי מידי, או יבחר להתקפל הרבה בשכיבה על קרקע ובהרבה מקרים יבחר לעלות ו"לבצע את זממו" על הכלב שרק עתה הכיר.
ולא. זו לא התנהגות דומיננטית ואין בהתנהגות הזו התנהגות מינית. היא אמנם מגיעה מעולם המין, אך אינה מינית. זו התנהגות שמאפיינת מתח והתרגשות אצל כלבים שאינם יודעים לתקשר נכון כתוצאה בחוסר חשיפה וסוציאליזציה.

אבל הפוסט הזה לא בא לשפוט את אותם בעלי כלבים שלא חשפו את גורם נכונה. לא.
הפוסט הזה מטרתו לומר – יש מה לעשות. אל תניחו לכלב שלכם להתבגר ללא חברים. זו דרך עצובה להעביר בה את החיים. מטרת הפוסט הזה הוא לעודד אתכם לעשות תהליך סוציאליזציה וחשיפה מחדש לכלב שלכם, לא משנה מה גילו. 

 

 

הנה כלי שאני ממליץ עליו מאוד שיכול לעזור לכלב החששן שלכם ללמוד כישורי משחק מחדש:
פנסיון לכלבים

פנסיון לכלבים יכול לעזור לנו בתהליך סוציאליזציה מחדש. בפנסיון כלבים יש את האפשרות לעשות היכרות מבוקרת והדרגתית לכלב שלכם עם כלבים חדשים. בעלי הפנסיון יוכל לדעת אילו כלבים שמתארחים אצלו בפנסיון, מתאימים להיכרות עם הכלב שלכם. לרוב כלבים חששנים יזדקקו להיכרות עם כלב סופר ידידותי ורגוע. כלב שיידע להבחין שמולו כלב חששן ולא ישר להתחיל באינטראקציה משחקית. כלב רגוע שידע לעשות היכרות רגועה ונעימה עם הכלב החששן שלכם.
בעלי הפנסיון יידעו מתי לתת לכלב שלכם הפסקה. יידע איך ומתי לבצע היכרות עם כלבים חדשים נוספים ואיל לשמור על רמת מתח נמוכה של הכלב החששן שלכם.
אני אמליץ לכם כמובן להיעזר בבעלי פנסיון שהוא מאלף כלבים מנוסה בגישה החיובית בלבד. > > > כדי לקרוא טיפים לאיך לבחור את הפנסיון שהכי מתאים עבורכם לחצו > > > כאן

כמובן, תהליך סוציאליזציה שכזה, אינו מתרחש בין רגע. לא בתוך פגישה אחת או שניים. זהו תהליך שרצוי לקחת בו את הזמן ותמיד לבחון איך הכלב החששן מגיב. 

אחת ההמלצות שלי היא תלמדו את שפת הגוף של הכלב שלכם. בקשו מבעלי הפנסיון ללמד אתכם בכל רגע נתון כיצד הכלב שלכם מרגיש בתוך ההיכרות עם כלב חדש. כך אתם תוכלו להבין את הכלב שלכם גם בזמן הטיולים שלכם ולהרגיש יותר ביטחון להפגיש אותו עם כלבים חדשים בשכונה. ככל שתכירו את שפת הגוף שלו טוב יותר תדעו להימנע ממפגשים שמלחיצים את הכלב שלכם. 

אז יש מה לעשות – אל תתנו לכלב שלכם לעבור חיים שלמים ללא חברים. 

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטספ
Share on email
שיתוף במייל
למידע וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גלילה לראש העמוד
שלח הודעה
רוצים להתייעץ? תרגישו חופשי (:
דילוג לתוכן