השפעותיה של התזונה הטבעית

עיצוב לפוסטים ומאמרים לאתר האינטרנט

מי מכם שכבר יצא לו להכיר אותי ולעבור איתי מפגש או תהליך עם הכלב שלו, כבר מכיר את הדרך שבה אני עובד ואת האג'נדה שלי. אבל, בשנתיים האחרונות יש משהו שבוער בי, משהו שעולה בשיחה עם כל בעל כלב באשר הוא – תזונה טבעית.
אני ממש מרגיש שזה תפקידי החדש כמאמן כלבים בישראל – להעלות את המודעות של כל בעלי הכלבים להכיר את יתרונותיה של התזונה הטבעית. 

 

כולנו יודעים שאנחנו, בני האדם, צריכים לאכול תזונה כמה שיותר קרובה לטבע. לא בריא לנו לאכול מאכלים מעובדים שמרכיביהם עוברים הרבה תהליכי עיבוד, שמוסיפים להם חומרים משמרים ויש בהם תוספים סינתטיים כאלו ואחרים. 

אז הרשו לי לשאול אתכם שאלה —
מדוע, בשנת 2020, הכלבים שלנו עדיין אוכלים תזונה מעובדת ואנחנו אוכלים תזונה טבעית??
מה ההבדל בנינו לבין הכלבים?!? 

כשאני התחלתי לתת לבובה תזונה טבעית עשיתי שני דברים –
1. עקבתי אחר ההשפעות הפיזיות וההתנהגותיות.
2. ערכתי לבובה בדיקות דם שגרתיות. 

קערה עם מזון יבש וקערות עם תזונה טבעית. מה נראה יותר הגיוני לאכול?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השפעות הפיזיות וההתנהגותיות היו חד משמעיות: 

  1. צואה בריאה יותר – כבר בימים הראשונים לשינוי התזונתי, לבובה הייתה פחות צואה. הרבה פחות צואה. גם במספר הפעמים וגם בכמות. הכמות הייתה ממש מזערית ולצואה לא היה ריח. אין ריח! הצואה מרוקנת בקלות את השקים האנאליים והפסיקו העצירויות שהיו מידי פעם בתזונה היבשה. 
  2. ריח פה – אמנם לבובה אף פעם לא היה ריח נוראי מהפה, אבל ריח הפה השתפר פלאים לאחר שעברנו לתזונה הטבעית. 
  3. בריאות השיניים – 90% מהשכבה החומה שהייתה לבובה על השיניים נעלמה. כיום יש לה רק שכבה קטנה של חום בשיניים האחוריות הטוחנות (יודעים מהי השכבה החומה שיש לכלבים על השיניים? מה צבע הכופתאות של המזון היבש? חום. בדיוק. השכבה החומה הנוראית שעל שיני הכלבים וגורמת להם לריח רע ולריקבון שיניים נוצרת בגלל המזון היבש!!). 
  4. יציבות משקל הגוף – מעולם לא היה קל יותר לשמור על משקל גוף יציב ותקין. התזונה הטבעית מתעכלת טוב יותר בגוף מאשר התזונה היבשה. 
  5. פרווה מדהימה – שבוע אחרי שעברנו לתזונה טבעית! רק שבוע אחרי! כל מי שליטף את בובה עינייו ופיו נפערו בתדהמה. אף אחד לא האמין שלבובה יש פרווה כ"כ נעימה ורכה.
  6. פחות נשירה – לבובה יש פרווה בעלת שכבה כפולה. מה זה אומר? זה אומר שבקיץ הנשירה חוגגת ושואב האבק יודע שהוא הולך לעבוד  במשמרות כפולות. גם לאחר דילול מקצועי. אבל בזכות התזונה הטבעית הנשירה פוחתת פלאים. כמובן שיש נשירה (נשירה היא עניין גנטי) אבל הרבה פחות. לאחר סירוק קל ודילול (לא מקצועי) כמעט ואין נשירה ושואב האבק יכול לנוח. 
  7. ירידה משמעותית באובססיביות לאוכל – מכירים את הכלבים הגרגרנים האלה? שרק מחפשים כל הזמן מה להכניס לפה?? אז תזונה טבעית עוזרת להפחית זאת בצורה משמעותית, וזאת בזכות כך שהכלב אינו מרגיש יותר רעב. התזונה הטבעית מספקת ומרגיעה את הגוף. הגוף לא נמצא יותר בלחץ לאוכל. וכשהגוף רגוע לכלב אין סיבה יותר לחפש אחר כל חתיכת מזון שיש בבית או ברחוב. 
  8. הפחתה דרסטית ברגישות למזון – כלבים בעלי אלרגיות כאלו או אחרות חווים הקלה משמעותית בזכות התזונה הטבעית. כלבים רבים שהכרתי וטיפלתי בהם, שחוו אלרגיה מסוימת, אפילו אלרגיה כרונית שחזרה ונעלמה לפרקים, חוו הקלה או אפילו החלימו לגמרי מהאלרגיה שהייתה להם בזכות המעבר לתזונה טבעית. 
  9. היפר-אקטיבי – כלבים היפר אקטיביים, שלא יודעים רוגע, שמשגעים את בעליהם, הורסים חפצים, ריהוט וכל הזמן צריך למצוא להם מעש, נרגעים בזכות המעבר לתזונה טבעית. התזונה הטבעית יוצרת גוף מאוזן. גוף שמתפקד בצורה מאוזנת כפי שהוא אמור לתפקד, ולכן, גם ברמה ההתנהגותית, הכלב רגוע. גוף רגוע = התנהגות רגועה. 
  10. הפחתה בהתנהגות אגרסיבית – תזונה טבעית תעזור לכלבים רגישים בעלי חרדות או כלבים רגישים המציגים התנהגות אגרסיבית בסיטואציות כאלו או אחרות. למרבית אותם כלבים יש בעיות פיזיולוגיות. יש חוסר איזון כלשהו בגוף והתזונה הטבעית עוזרת לגוף שלהם לחזור לאיזון ושלווה. וברגע שנוח להם יותר בגוף של עצמם, אותם כלבים רגישים, נרגעים וההתנהגות החרדתית או האגרסיבית שלהם פוחתת משמעותית. 

אני יודע שתזונה טבעית עדיין יותר יקרה מהתזונה היבשה. אני מאמין שבשנים הקרובות אנחנו נראה יותר חנויות המוכרות את התזונה הזו. בשנים הקרובות התזונה הטבעית תהיה נפוצה יותר וזולה יותר. יותר ויותר בעלי כלבים יבינו שזו התזונה הנכונה ולא היבשה והמעובדת. 

גילוי נאות — אני מודה שאני לא תזונאי לכלבים! ואיני מתיימר להיות וטרינר!! הפוסט הזה נכתב אך ורק מתוך הניסיון האישי שלי עם בובה שלי ועוד מאות כלבים שטיפלתי בהם. אני וקולגות שלי שכולם ממליצים על תזונה טבעית כדרך חיים של הכלב וכדרך טיפול. למה?
לא משום שאנחנו תזונאים ו/או וטרינרים ואף אחד מאיתנו לא ערך מחקר מקיף ואין לו נתונים אמפיריים. מה שכן יש לנו זה הניסיון שלנו עם מאות כלבים שטיפלנו בהם. ואנחנו יכולים לומר בצורה חד משמעית שתזונה טבעית עושה טוב יותר לכלבים וזו התזונה שכלבים אמורים לאכול. ההשפעות של תזונה טבעית, מבחינה פיזית והתנהגותית, לעומת התזונה היבשה, הן, חד משמעית, טובות יותר עבור הכלבים שלנו. 

נסו אותי!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטספ
Share on email
שיתוף במייל
למידע וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גלילה לראש העמוד
שלח הודעה
רוצים להתייעץ? תרגישו חופשי (:
דילוג לתוכן